Robotický den 2015
16. června 2015 v 5:17 | Petr | RobotiKomentáře
Dvoudennost soutěže jsme uvítali.
Nesouhlasím úplně s výrokem autora - musím konstatovat, že úroveň robotů je už léta konstantní - to není alespoň u lovu na medvěda pravda!
V této kategori dochází k obrovskému pokroku. Poprvé v historii Robotického dne (i předchozících EUROBOT x EUROBOT JUNIOR)byly výkony autonomních robotú stabilní a blíží se na dohled k výkonu nejlepších pilotů ručně řízených strojů. Nejlepší výsledky z rozjížděk předchozích ročníků autonomní/ruční 2012-52/11 2013-38/9 2014-36/11 2015-22/8. Výsledky ručně řízených strojů téměř stagnují a již se asi přiblížili možnostem pilotů. Výsledky autonomních robotů se výrazně zlepšily. Jako člen letošního vítězného týmu znám rezervy vítězného robota, který jel na jistotu, protože víc nebylo potřeba.
Letošní vítězové v obou kategoriích jeli prakticky na stejných padvozcích (motory, drivery, deska řídící drivery. Pokud bychom nastavily vyšší rychlost a případně zapnuli přisávání robota ke stolu, které máme na Arance fukční již třetí rok, bylo možné zajet rovnocenný zápas autonomního a ručně řízeného robota již letos.
To znamená, že stojíme na bodu zlomu!!!
Doufám, že pořadatelé nechají pravidla soutěže s medvědem ještě alespoň jeden rok stejné a přidají finálovou jízdu o absolutního vítěze. Vzhledm k dosahovaným časům by bylo dobré zajistit elektronické měření času a pro reguérnost také stejného medvěda.
Jelikož nejsem v lovu medvěda tak aktivní - tak mi vylepšení časů vitězů prostě uniklo - je pravda že zlepšení z 55 na 22 sekund je na první pohled patrné, zatímco vylepšení z 36 na 22 nemusí být po roční pauze zjevné na první pohled.
I přesto se shodneme, že hlavní limitující faktor je co se dá za rok postavit a vymyslet (což považuju za dobře) a že hlavní limitující faktor už není problém sehnat kolečka / převodovky / můstky / procesor - což jsem vždy považoval za špatně
ahoj odpovidam na dotaz z robotickeho dne: orientační analýza odběru plexiskloveho vozítka s raspberry pi
měření stolním napájecím zdrojem Zhaoxin RXN-305D
napájecí napětí: 12V
mA spuštěno navíc k předešlému
280 DC-DC converter, Raspberry Pi B+, Wi-Fi Dongle, Touchscreen, Arduino Mega,
310 XRDP remote desktop, Python websocket server (Tornado), Arduino IDE
360 raspistill, mjpg-streamer
450 motory naplno, kola ve vzduchu
800 kola silně bržděná rukou
[5]: díky za "rozpočet" - poslední položka vysvětluje mnohé, protože třeba robot Ferdík pro SUMO měl při zabržděných motorech kolem 2.5 A - tedy vaše motory jsou opravdu elegantní, ale opravdu slabé.
Mohu se prosím zeptat na orientační termín "dědkovské rally"? Ptám se, abych zhodnotil reálnost účasti s robotem, který zatím existuje pouze "v představách konstruktéra". Děkuji.
[7]: Dědkovská rally - znamená, že bychom my chlapi středního a vyššího věku na příštím robotickém dní (tedy v červnu 2016) opanovali disciplínu RoboCarts - tedy závody autíček v aréně, která je na fotce.
Odkaz s pravidly v PDF https://www.robotickyden.cz/
Uvažuji, že bych se "dědkovské rally" taky zúčastnil.
Je už známý termín Robotic day 2016?
Komentáře jsou uzavřeny.
Ahoj, já nechápu, co máš stále za problém s nakupováním přímo v číně? (viz. zmíněný dealextreme). Vždt to zvládne i moje tchýně.