15. března 2016 v 5:12 | Petr
|
Úvodní poznámka při druhém čtení - V celém mém okolí vypukla hysterie a manželé kolegyň si dělají zbrojní průkazy jak na běžícícm pásu. Prodej zbraní prý v česku loni vzrostl 8x, výdej zbrojních průkazů 4x. Ženské v práci místo vnoučat řeší jestli stačí ráže 9mm Luger nebo je lepší "
pětačtyřicíctka". Marné - zbroják nemá smysl, protože
legální držítelé zbraní jsou vždy odzbrojení jako první. V česku to dokonce bude za cenu
porušení ústavních práv ze strany policie. Osobně doporučuju, "
až to praskne", vytratit se za noci z baráku, sebrat zbraň mrtvole a nikomu o tom neříkat.
...
Už jsem to tady na blogu určitě psal - jako "módní" společnost uznává projevy nepracovitosti - jakože "na to máte" bez hnutí prstem. Tedy v době kdy se pracovalo na poli byly "v módě" bledé šlechtičny alá "komtesa Hortenzie" z Babičky a dnes naopak, je v módě být opálený - neb to znamená, že se poflakujete "u móóře". Pokud jste tedy kopali motykou na zemědělském jihu USA - slunko vám opálilo zezadu krk a odtud vzniklo hanlivé označený "rudý krk" neboli "red neck" neboli "redneck".
Typický americký "
redneck" zvaný též "
six pack Joe" podle balení 6 piv v plechovce - je nepříliš vzdělaný, nepříliš chytrý, nepříliš bohatý obézní borec v rezavém "
pickup trucku" s "
barákem plným bouchaček". Je pozoruhodné, že i americká "
intelektuální elita" bere tuto vrstvu lidí jako terč svých "
reformních snah" a jednou z reformních snah je snaha ty "
bouchačky" těmto lidem zabavit. Problémeček v USA je ústava, zejména její
druhý dodatek, který už v roce 1791 stanovil, že americký občan má právo "
držet a nosit" zbraně.
I přestože se pojem "držet a nosit" zdá jasný - je toto "ústavní právo" postupně nahlodáváno a ohlodáváno. Nejextrémnější "moderní výklad" tohoto práva z pera americké levice je, že "otcové zakladatelé" USA tím mysleli - "tehdejší zbraně" z roku 1791, nikoliv současné, a proto - ústava - neústava - se má vlastnictví zbraní, jiných než mušket na černý prach - zakázat. Proti tomu stojí "second amendnemt community" - tedy vesměs vysmívaní redneckové s barákem plným bouchaček s "National Rifle Association" v čele.
Přesto jsou práva nošení zbraní postupně omezována. Od roku 1986 už v USA není legální kupovat "
samopaly" a "
útočné pušky" - tedy zbraně, které stříli ratatatatatata -"
a někdy i rychleji" tedy dávkou. I v tomto případě je pozoruhodné "
co je to útočná puška" - v případě oblíbené americké M16 je "
puška", z právního hlediska - tzv "
lower receiver" -
dolní část pouzdra závěru. Součástka do které se zamontují všechny ostatní včetně hlavně a zásobníku. "
Lower receiverů" existuje na trhu jen omezené množství z doby před rokem 1986, jsou centrálně registrované, a dnes mají cenu násobku své váhy ve zlatě. Pokud ji seženete - můžete si celý "
samopal kolem" legálně postavit z "
náhradních dílů" a nikdo nemůže říci ani popel, protože pokud by proti tomu protestoval bylo by to ilegální zavádění "
retroaktivity" do zákona zakazujícího "
útočné zbraně".
Za léta bojů s "odzbrojovači národa" se mezi "majiteli zbraní" vyvinuly pozoruhodné historické zkušenosti a instinkty. Jako nejzajímavější bych uvedl snahu o zavedení "smart zbraní". Kolem roku 2000 se objevily pistole, které měly baterii a RFID čtečku a vy jste měli na ruce RFID náramek - pokud čtečka nedetekovala náramek - zbraň odmítla střílet. Výrobci to uváděli jako ohromnou "smart technologii". Lump vám vytrhne z ruky vaši postoli a - ona nic. Skvělé ne ?
Reakce rednecků byla hystericky negativní. Jednak vznikla otázka : co když mě někdo přepadne a můj RFID náramek bude někde v šuplíku ? Nebo přestane fungovat ? A potom druhá věc - daleko více vzdálená, avšak mnohem nebezpečnější. Co když DOBROVOLNÉ používání "smart zbraní" bude časem vystřídáno za POVINNÝ prodej - pouze "smart zbraní". A co když jako třetí krok zavede vláda povinnost vestavět do "smart zbraní" elektroniku, která je umožní dálkově vypnout ???
Výsledkem byla opravdu silná reakce, kdy uživatelé zbraní se organizovali na Internetu a každého kdo se snažil takové zbrane vyrábět, nebo třeba jenom do USA dovážet čekal uživatelský bojkot - a to nejen ve smyslu "
nekupujeme čipované pistole", ale "
zklamal jsi důvěru, nekoupíme od tebe vůbec nic". Tohle smetlo celou řadu malých zbrojních firmiček a málem to smetlo i
CZ-USA - americkou pobočku
Zbrojovky Uherský Brod, zato že uvedla na trh "
smart" pistoli
CZ Colt Z40. Celé tohle šílenství bylo korunováno loni na podzim krachem Německé firmy
Armatrix - největšího výrobce "
smart" zbraní na světě, který od roku 2000 do roku 2015 díky bojkotům nenašel žádnou cestičku jak své výrobky dostat na americký trh.
Moji čtenářové jistě tuší kam mířím. Dnes ještě koupíte varnou konvici na čaj, kterou strčíte do zásuvky, zapnete MECHANICKÝM ( ó hosana ) vypínačem a uvaříte si čaj. Jestli se nenajde dostatek pesimistů mého typu - bude to za pár let vypadat jinak : Konvice odmítne vařit bez WIFI konektivity a bez instalace "appky" někam do smartfounu. A když pod dojmem keců o výhodnosti "spuštění konvice na dálku" budete instalovat "appku" - v licenčních podmínkách bude větička "používáním tohoto produktu souhlasíte s tím, že ............ ".
- Pořád tvrdím, že není třeba vysvětlovat invazí z Plejád věci, které lze vysvětlit prostou kombinací lidské hlouposti a chamtivosti.
- Zvažte sami zda - úbytek svobody, kdy budete muset odshouhlasit licenci typu "pokud si naší konvicí chcete uvařit čaj - dáváte nám tím povolení udělat nějakou sviňárnu proti vám" - je úměrný nepohodlí způsobeném tím, že budete muset zvednout prdel a jít cvaknout mechanickým vypínačem svobodně a bez dodatečných podmínek.....
Aniž bych byl veliký pesimista - domáci spotřebiče jsou dnes - v technologii fízlování - daleko dále než byly zbraně v roce 2000, proto by zákazníci měli bít na poplach jako hrom. Přesto je tu několik rozdílů : Mikrovlnka není "věc života a smrti", navíc kupci ledniček a praček se považují za "lepší lidi", nejsou totiž zapráskaní primitivi s brokovnicí nad manželskou postelí. Na druhou stranu primitivi s bouchačkami mají silný instinkt proti skrytému omezování svých práv "salámovou technikou" - vypěstovaný nepřetržitou špatnou zkušeností od roku 1791. Už tehdy totiž druhý dodatek ústavy řešil - tehdejší snahu - tehdejších "dobroserů" - omezit práva svobodných Američanů.
Výrobky, které vám dávají svobodu a anonymitu "cvaknout vypínačem" pomaličku mizí - možná je právě nyní čas na mega-bojkot všech fízlovacích hodinek, mobilů, PC, ledniček a dalších. Dokud je ještě nefízlovací alternativa, i když třeba v oblasti PC nebo "smartfounů" se, svobodu neomezující, alternativa hledá už dosti těžce.
V každém případě je to zajímavý paradox - vzdělaný a bohatý frikulín z města s plnou hubou svobody a liberalismu se nechává "smart technologiemi" špiclovat dobrovolně a rád, zatímco redneck z farmy velice nerudně reaguje i na malinkatý RFID obvod, který má zvýšit "bezpečnost" jeho zbraní.
Jako potenciální držitel zbraně /nůž, pistole atd./v současné právní legislativě preferující útočníky dávám přednost názoru "raději sedět v kriminále, než bejt mrtvej".