close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Volte opravdu velkou koalici !

7. října 2014 v 5:53 | Petr |  Svět okolo
Havířov postavili komunisti v roce 1950, Karviná vznikla sloučením dědin v roce 1949. Ostrava před rokem 1848 měla podobobu 33 samostatných drobných vesnic. Takže proti tomu Frýdek ( založen 1305 ) a Místek ( založen 1267 ) jsou opravdu staroslavná historická města. To bohužel neznamená, že by místní radní byli moudří a zkušení. Petr Bezruč pracoval v letech 1891-1893 v Místku na poště a stavem a "mentalitou" města - upadl do takové deprese, že vydal jedinou básnickou sbírku "Slezské písně" (nebo ji možná ukradl učiteli z Bruzovic Ondřeji Petrovi ). Neblahé zacházení s městem se tak táhne historií od CK Rakouska, přes protektorát, po bolševika, po dnešek.

Když bolševici ovládli v únoru 1948 republiku, začali se, podle vzoru zaostalého hospodářství za Uralem, opájet uhelno-ocelovou onanií. V případě celé severní Moravy měli dostatek prostoru v podobně narychlo vzniklých měst bez historické hodnoty, kde si mohli stavět a bourat, co srdce ráčí. Mezi nimi Frýdek-Místek - historické městno z přelomu 13/14 stolení. S tím se bolševik vyrovnal po svém - od 60. let začal mohutnou "rekonstrukci" která spočívala v tom, že "silníční průtahy" šly městem tak, že nová silnice vždy "shodou okolností" vedla středem měšťanských čtvrtí, aby bylo nutno zbořit maximum historických domů. Naše rodina takhle přišla o několik domů, ale vem to čert, jenom teď některá místa ve městě vypadají dosti divně - mnoha místy jdou souběžně dvě silnice (stará a nová) 10 metrů od sebe a mezi nimi křoviska s divokými skládkami a hnízdišti bezdomovců.


Čistě jenom pro představu - jak se jedinou silnicí dá zprznit město - zde je mapka Frýdku, kde jsou červeně zaznamenány původní ulice, které tam "už nejsou", protože místo nich je ulice "Revoluční" (jak jinak).Bolševik díky "silniční rekonstrukci" získal obrovské prostotory, které naplnil paneláky, což se stalo i jinde v republice. Pozoruhodný je však svérázný "místní vkus", který se projevuje na každém kroku - třeba sochou "vykopnutého zákazníka". Aby katolíkům předvedl, kdo je tady pánem - umístil před místní obchodňák a zároveň před kostel sochu "atleta". Problém je v tom že sochař chtěl za "atleta" moc peněz, takže komunisti nenechali dodělat "kozu" - přes kterou měl skákat. Aby vysvětlili divnou polohu postavy - byla socha oficiálně nazvána "památník kosmonautů" jenomže "kosmonaut letí" rovnou ze dveří obchodu - a to se ještě nezmiňujeme že milému "vykopnutému" v zimě roste "TAM" (ano opravdu "TAM"....) rampouch, takže "za Jakeše a Bilaka" měly prodavačky dlouhé bidlo a rozkaz ráno rampouch urazit, aby nedocházelo k "narušování mravnosti mládeže".


Ne vždy se věci nepovedou - měli jsme pěkný zimní stadión, který byl velmi zvláštního geometrického tvaru a vyhrál několik architektonických soutěží.

Píšu "měli jsme", ale i to si vyžaduje podrobnější vysvětlení. Představte si že za bolševika - neumíte nic, ale jste lační peněz - co půjdete dělat - fárat na šachtu. Takhle se na prochlastaný východ dostali všichni ti dnešní nezaměstnaní chlastači. Problém je v tom, že krom nepatrné menšiny starousedlíků si ostatní přistěhovalci ze "slovenské chatrče na husákovo sídliště" nepamatují, jak město vypadalo a nemají s ním žádný soucit.

Co se tedy stane, pokud vás po pádu bolševika zvolí starostou ? Doprostřed "Malého náměstí" které existuje v nezměněném půdorysu od 13 stol. necháte (za patřičný úplatek) postavit kamenné trhovecké stánky..... Co si nedovolil nikdo od Přemysla Otakara II. si vy dovolíte, protože máte legitimaci KSČ / ODS / SOC-DEM primátorský řetěz, IQ tykve a "hornické učiliště" s "titulem z plzně".....

Naproti malého náměstí uprostřed Mísku stálo "autobusové nádraží" - to přesuneme do Frýdku k řece - "doprostřed ničeho" - protože ty veliké buřinou zarostlé pozemky kolem "vlastní kamarádíčci". Zato "nové nádraží" je tak malé, že jej autobusy bez couvnutí nemohou ani projet....

Pak prodáte zmíněný zimní stadión za pakatel soukromníkovi, který "svatostvatě slíbí", že jej bude udržovat - za 10 let musíte ruinu koupit zpátky - ne už "zadara" ale za nezanedbatelné destíky miliónů.


Pak vám chybí 100 000 korun na barvu a šmirgl-papír na spravení altánu v parku - co uděláte ? Vypíšete "projekt EU" a místo nikoho neurážejícího, až pěkného altánu ve stylu ART DECO necháte za 7 miliónů ( !!! ) postavit objekt, který pro nedostatek vhodných slov k popisu, místní nazývají "vložka s křidélky".

Mezitím vám zpět koupený zimní stadión začne padat na hlavu. Rekostrukce by stála 15 miliónů (tedy jenom jako dvě "vložky s křidélky"). Co uděláte ? Poučení ziskem z "vložky" - necháte stadion strhnout a místo něj necháte developera postavit shopping park. Byl jsem se na staveništi podívat. Po stadionu zbyl pozemek tvaru nepravidelného mnohoúhelníka na kterém stojí plechová bouda ( hala ? hangár ?? ) obrovských rozměrů - bez jakékoliv formy a tvaru zcela vyplňjícící nepravidelný pozemek - bez jediného stromečku bez jediné travičky s nezakrytým potrubím vzadu, kam "není vidět" - asi "aby se ušetřilo", když se předtím muselo tolik podplácet.A nakonec, aby byla spravedlnost - nepoužívanou historickou textilní fabriku z 19 století nenecháte rekostruovat na knihovnu, kavárničky a luxusní byty. Tak by to udělali v Londýně, Paříži, nebo Berlíně - blázníte - my jsme ve Frýdku - necháte ji zbořit, a místo ní, "ten kdo dá nejvíce", postaví nějaký sádrokartonový hybrid.....

OK takže to by byla abstraktní architektura, ale kromě ní je ještě konkrétní život - nynější radnice na město opravdu z vysoka sere - kamkoliv jdete je divoká skládka. Městská policie honí babky se psem, ale "bezdomoveckých kolonií" v každém hustším křovisku - si nevšímá. Psa jsem pustil vyčůrat do nevinně vypadajícího křoví u Frýdeckého zámku - vyletěl s ječením a zlitý červeným krabicovým vínem ....

Středem města vede pod komunisty postavenými cestami "křížový podchod" - kdysi byl v rámci "konunistické estetiky" docela udržovaný - hliníkové stropní panely, travertinové obklady - dnes - hliník rozkradli zlodějí kovů - spirálovíté sjezdy pro kočárky jsou posrané od bezdomovců a celý podchod je posprejovaný grafiti až hrůza - aby tahle trapnost tak nebila do očí - člověka škokují v podchodu cedulky - že : Expozici "streetartu" podpořil magistrát ?!?!? Hrůza, ale alespoň je důkaz, že se současný magistrát průkazně a písemně přihlásil k podpoře vandalismu a kriminálních aktivit !!!

Pole kolem města rozprodáme na sádrokartonovou "vilovou výstavbu" - nikdo ovšem nepočítá, že každý "majitel vily" má 2 garáže, což znamená, že má 3 auta, takže prašná polňačka, kde 2x ročně projel traktor se stává životu nebezpečnou "autostrádou".

Za peníze EU - postavíme "školky pro hendikepované děti" - zní to hezky - stavět za 40 mega školku pro 20 dětí, která je třetí "speciální" ve městě a proto bude poloprázdná (druhou poloprázdnou máme rovnou pod okny), ale kam dají lidi své "zdravé" děti, aby mohli do práce - vydělávat městu na daně - nikdo neví ? Postavit školku pro zdravé totiž za prachy EU nelze - tudíž by město muselo stavět za své - takže nic.....

Ve městě je bordel nezřízený. Pozemky zarostlé bodláčím - neposekané. Parky - hrůza mluvit - opět se dostáváme tam, kde už jsme byli před rokem 2000. Chceš si sednout na lavičku : Dones si kýbl, rýžák a poblitou lavičku si nejprve umyj !! Nezapomeň ovšem pevné boty, protože kolem jsou metráky rozbitých flašek..... A to všechno ve městě, které má vlastní městskou policii, kamerový systém, vlastní podnik "technických služeb" a 12 000 potencilálních brigádníků na pracáku !!!

A kdyby náhodou, i přes veškeré kradení, zbyly nějaké peníze - co s nimi ? Rozházet ! Třeba na " MHD zdarma" - hezké "pastelkovné", které má "odlehčít provozu ve městě" - chachá v životě jsem v autobuse neviděl nikoho sebeméně vypadajícího jako - "řidič toho času v MHD" - hlavně že prachy cinkají a voliči "hodí ten správný volební lístek"....

Takže nezapomeňte volit dosavadní "opravdu velkou koalici" KSČM+ČSSD+ODS, aby špína korupce a bordel mohly nerušeně pokračovat, nebo ODS raději nevolte - stejně už se z ní zloději rozlízají do ANO a TOP09 - tak volte radeji ty.

Poznámka při druhém čtení - tento článek jsem psal po kontroverzi, kdy mě bezdomovci sprostě vyháněli z plácku za 5. základní školou, kde jsem učil psa aportovat - neb "tam teď chlastají oni". Když jsem nasraně bušil do počítače - přišla paní Kubáčová a po čtení přes rameno - nařídila mi doplnit 2 další body, které jsem ani nechtěl zmiňovat, protože spadají do kategorie - "do mrtvol se nekope".
  1. Loňského roku jsme měli ve F-M pozoruhodnou příhodu, kdy polovinu městské rady zavřela policie do vyšetřovací vazby. Druhá polovina včetně starosty se pak pro "nervové zhroucení" nechala zavřít do psychiatrické léčebny. Jestli se opravdu zhroutili z představy možností budoucího vývoje, nebo to byl šikovný způsob jak vyměnit "horší mříže" za "lepší mříže" nevím.
  2. Drazí čtenářové prý nemají zapomenout, že týden před komunálními volbami se i "tráva natírá na zeleno" a místo toho si mají vzpomenout na červen a červenec, kdy městem profukovalo podzimní listí - bohužel ovšem z minulého podzimu ....
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kolemjdoucí kolemjdoucí | 7. října 2014 v 8:25 | Reagovat

F-M jsem měl doposud příležitost pouze projet autem (dokonce dvakrát)... Z článku mám pocit, že jsem udělal dobře, že jsem nikde nezastavil.

Nicméně je pravda, že už na příjezdu ponurá atmosféra přímo „uhodí do očí” - špinavá šeď, jako by to město zrovna „vypadlo ze sedmdesátých”...

2 Karel Karel | 7. října 2014 v 8:26 | Reagovat

Pěkný článek, sice s nepřesnostmi a poněkud ve stylu "a la Sládek", ale v zásadě pravdivý. Já na F-M rezignoval a z města emigroval. A v podstatě mi nejvíce vadili ti bezdomovci, kde na "elitním" sídlišti riviéra je jich mraky a ne ve křoví, ale hned u obchodu na všech lavičkách. Řvali, žebrali, kradli, byli agresivní a dělali bordel. Tam vychovávat děti, aby chodili do školy podél dvou na sobě ležících trosek od nichž se linula dunajovitá páchnoucí žlutá linka, to určitě ne. A nakupovat v obchodě, kde Vám na pokladně vrátí peníze, které předtím vytáhl smradlavý bezdomovec z ponožky? Obviněná radnice skutečně nevyvíjela žádné viditelné kroky aby bezdomovce vyřešila, jak - nevím, nejsem sociolog, stačilo by alespoň vyvinout snahu. Pro ochrance lidských práv: ve FM se nejedná o bezdomovce typu rodina neměla na nájem tak je vyhodili na ulici, ale jsou to veskrz asi všechno pravidelní obyvatelé nápravných zařízení závislí na alkoholu, tohoto času na svobodě.

3 RXD RXD | 7. října 2014 v 11:17 | Reagovat

Bezdomovci nejsou jenom ve Frtýdku Místku, ale i například v Krčském lese přímo v Praze. Je jich tam kolonie asi dvěctě kusů. Protože jsem tomu nevěřil, jel jsem se na to podívat. Žije tam spolu asi 200 lidí, a abych řekl pravdu, připadalo mi to na první pohled jako americký Klondajk. Fantastické jsou například ohně na kterých bublají kotle. Ne odvážil bych se, testovat tam třeba polívku na DNK. Vsadil bych se, že k tomu aby tam člověk skončil zkonzumován, a s jeho kostmi si hrály otrhané páchnoucí děti, by stačilo, vytáhnout někde v blízkosti neopatrně šrajtoifli. Teˇ'd přichází zima, a tak ti otrlejší si prej naplní nohavice a bundy až do jara koňským hnojem, a přežijí lovem psů v blízkých sídlištích a nebo u popelnic, a ti luxusnější se nenápadně začnou zabydlovat v servisdních chodbách v panelácích, a nebo vyplňovat energetické kolektory, kde mají teplo zadara. Doporučuji navštívit též, a pak si sednout v šoku na nějakou lavičku Václava Havla, a pomalu se z toho pokusit vzpamatovat...

4 RXD RXD | 7. října 2014 v 11:20 | Reagovat

Komunisti Vás budou strašit nezaměstnaností. Nevěřte jim !!!

/Autor známého Havlova citátu:  tehdy ještě student Dalík /

5 Karel Karel | 7. října 2014 v 12:24 | Reagovat

[4]: Nevím jak v Praze, ale ve FM ti bezdomovci jsou nezamestnatelni, to jsou úplné alkoholické trosky, s tím nemá politické zřízení co do cineni  leda ze jen za komárů by je zavřeli za příživnictví, kdežto ted je zavírají ZS krádeže.

6 RXD RXD | 7. října 2014 v 12:55 | Reagovat

Tzv. "užitečnost jedince pro režim" se řešila již dávno, třeba i ve čtyřicátých letech minulého století. Divil byste se třeba, z čeho také /úspěšně !!!/ čerpá nejen dnešní moderní lékařská věda. Nechci zde nespravedlivě jmenovat v podstatě humanistu sturmfúrera doktora filozofie a medicíny Pepu Mengeleho, protože jsem četl třeba o Ping-Fanu. nemluvím zrovna o testech na lidech, ale kdybyste s konzervovanými nepřizpůsobivými jednici měl třeba krmit domácí mazlíčky, nikdy se nedá říci, že kterýkoli člen lidské společnsoti je neužitečný...

7 RXD RXD | 7. října 2014 v 13:06 | Reagovat

Teď jsem ještě četl Vaši vtipnou poznámku o tom, že s tím nemá politický režim co do činění...Bezdomovectví a chudina je jeden z nejlukrativnějších kšeftů organizovaného zločinného spolčení, ktteré se nazývá "český" stát. I kdyby se na tom nechtělo vydělávat, a nepřiživioval by se na tom již minimálně dvacet pět let neuvěřitelně rozsáhlý úřednický a vekslácký aparát, tak i beztoho je ale městem chodící bezdomovec vynikající sociální odstrašující příklad pro ostatní, kteří by se třeba jen v myšlenkách chtěli stát tzv. "neposlušnými" či nekorektní režimu. Pakliže pak třeba vaše děti přinesou ze školy vši a nebo svrab, nebo si v tramvaji sednete s prominutím do hovna,  je toto konkrétní a hmatatelné odstrašující vědomí ještě daleko účinnější. Přitom takový bezdomovec přijde daleko levněji než systémový propagandista, a působí přitom daleko rasantněji a přesvědčiveji.

8 Karel Karel | 7. října 2014 v 15:32 | Reagovat

[7]:Tak jako nemám chuť reagovat, ať Petrův blog nepřipomíná diskuzi na novinkách.cz

Jinak Petr nepřesně uvedl dosavadní složení koalice ve F-M, správně je to: ČSSD, KDU-ČSL a VV, předtím to bylo ČSSD + KSČ.

9 RXD RXD | 7. října 2014 v 21:18 | Reagovat

Pokud si člověk uvědomí, že každý politický příživník bez výjimky stojí měsíčně něco mezi osumdesáti a dvě stě tisíci, a jde ještě s tímto vědomím k volbám, pak mám dojem, že cedulky PSYCHIARTIE / dnes Ústav duševního zdraví národa /jsou přimontovány na opačné straně zdí než by měly...

10 Vlado Vlado | 8. října 2014 v 7:37 | Reagovat

Petře Ty jsi musel být sakra nasraný, když jsi tohle psal... V globále s Tebou souhlasím, ale né docela ve všem, ale může to být úhel pohledu a stupeň nasranosti.... Ale jinak je to výstižné a měl by si to přečíst každý volič před vstupem k urnám a ty poslední dodané body bych já osobně dal na začátek.

11 Karel Karel | 8. října 2014 v 8:09 | Reagovat

[10]: K těm dvou bodům: Co pamatuji tak úklid listí a sekání trávy nebylo ve FM na špatné úrovni, i ta zeleň v parcích byla ve slušném stavu. Ale je pravda že někteří z obviněných jsou v nyní čele kandidátky ČSSD, jako ano máme presumpci neviny, ale další aktéři z této kauzy se dobrovolně přiznali a sami si navrhli trest, soud to odklepnul.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama