Smart realita blbcům na míru.
7. dubna 2015 v 5:13 | Petr | FilosofováníKomentáře
[1]: Nechcete si také založit nějaký blog? Myslím, že by to bylo zajímavé čtení a že bychom se toho mnoho dozvěděli. Téma prvního článku navrhuji třeba „ChyTrenky musí mít i nabíječ”, očekávám že téma patřičně rozvinete a jeho potenciál využijete až do krajnosti. Hlavně prosím zvolte vhodnou kategorii, některé sekce nemusí děti správně pochopit.
[2]: Nemám zájem psát vlastní blog, tady ty příspěvky píši jen, aby Petr jakožto chytrý a šikovný člověk nepsal jen pesimistické vize, které se mu navíc nějak překrývají, jako že jednou eTrenky a podruhé okupační vojáci. Každý přeci ví, že rusáci jsou v mikroelektronice zaostalí a jestli vůbec přijedou v trenkach, spíš to vidím na košili s hnědkou.
[1]: Realita je bohuzel tak slozita, ze pokud se ptas jestli TANKY NEBO TRENKY ja se musim zeptat jestli NEBO je OR nebo XOR protoze mezi tim prirozene jazyky nedelaji rozdil. V pripade OR jsme v podstate zajedno - rusaci prijedou s ChyTrenkami na prdeli OK?
Rusi nejsou v elektronice zaostalí. Rusi jen nedali za levno svou elektroniku mezi prostý lid. V Česku nevím jestli ještě nějakou elektroniku vlastní produkce od integráče z Tesly po silnoproudý kabel z Kladna vyrábíme. Můžeme to koupit z číny jako hotový výrobek, nebo z Koree jako integráč.
Rusi nejsou v elektronice zaostalí. Rusi jen nedali za levno svou elektroniku mezi prostý lid. V Česku nevím jestli ještě nějakou elektroniku vlastní produkce od integráče z Tesly po silnoproudý kabel z Kladna vyrábíme. Můžeme to koupit z číny jako hotový výrobek, nebo z Koree jako integráč.
[4]:[6]: Na co dodejcháme, buď na ChyTrenky nebo na ruskou bratrskou pomoc. Současně je to vyloučeno, rusáci jsou zaostalí v mikroelektronice, tedy ChyTrenky mít nemohou.
Nejsem expert ve vojenské technice, ale současné ruské systémy mají západní doplňky na kterých jsou závislí a nejsou zatím schopni si je vyrobit sami.
[4]: Rusové nepřijedou, jelikož bylo zjištěno, že ruské tanky nesplňují emisní normu EURO 5, tím pádem jejich vstup na území EU není možný.
.....před Newtonem tady bylo sedm sfér nebeských a po něm - gravitační teorie umožňující výpočty drah těles. Před Pasteurem tady bylo miasma a cotangium, po něm tu byly bakterie, jejich kultivace, očkování.....
/ Škoda, že po deseti zdejších seriálech o anténách již nemontují čtenáři na střechu malý bazmek, a čtyřicet metrů ze stožáru sundaného drátu s izolátory nedarují starý na věšení prádla.../.
V dávné minulosti se objevovalo snadno. Jediný problém bylo jak objev prosadit před církví, císařem, králem. Ještě před 150 lety bylo co objevovat. Co chcete objevit dnes? Dnes už objevit něco převratného stojí peníze. S mikroskopem či dalekohledem si nevystačíte. Abych to neviděl tak černě, můžete zkusit Petrovi s logaritmickým zesilovačem. Programování a elektronika s matematikou jsou poslední obory, kde jediné co potřebujete k dosažení cíle je mozek. Na vše ostatní stačí peníze a šikovný číňan s eBay.
Idiotský výrok amerického patenťáku o tom, "jak již je vše vynalezeno" je možné v podstatě zrušit třeba nahlédnutím do spisů lorda Kelwina z osumnáctého století, protože třeba stačí nalistovat termoakustiku / ještě ne pod tímto názvem /, a můžeme si v roce 2015 sednout v laborce ke stolu, a začít vysoce úspěšně bádat. Co se týče té nešťastné matematiky, na dosavadní hromadě matematickofyzikálního šrotu vytvořeného za dvě poslední století v podstatě doblikává časem zašlý poutač einsteinovy teorie relativity, a má už na sobě zhaslé téměř všechny barevné žárovičky. Důsledkem toho pak je, že v Cernu vždycky za dva roky někdo najde ve vyhořelé heliové sekci zmačkaný list českého rudého práva, a zplesnivělý okousaný kus salámu Gothaje, což je sice lákavý pocit zadostiučinění pro vedoucího boše který se tak může ještě dnes pomstít za Sudety, a další rok už je pak nutné, odpálit hlavní magnet urychlovače, aby nebyl vidět další neexistující debakl. Kdysi jsem rozčílil do běla na jedné diskusi nějakého ambiciozního čecha který o tom básnil tím, že jsem se ho ptal, čím z tam slouží za pětadvacet papírů měsíčně, a odhadoval jsem, že mu tam po tom salámu a rudým právu dovolí tak maximálně utírat podlahu hadrem. On pak ostatním rozčileným vědcům hrdě vyprávěl, jak tam prej utírá v kanálu podlahu nanohadrem..."Šikovný číňan" je dnes jen výmluva, horší než třeba dr Faust, který když zjistil, že se mu nepodaří vyrobit zlato, seriozně prorazil strop laborky koštětem, začadil to sírou, a práskl před rozzlobeným vládcem do bot s tím, že všichni věřili, že ho vzal čert. Zkuste totéž dnes udělat sponzorovi - ateistovi....
Pointa byl Faust? Nemám hudební sluh, tak mě termoakustika nezajímá. Zkoušel jsem logaritmický zesilovač a poměr 1:2000 fungovalo. 1:10000 už bylo plné šumu. Rád bych se zeptal na čem bádáte Vy? Nebo jen čtete a čekáte až bude hotový modul k mání ve slevě?
Pointa byl skutečně Faust s nanohadrem. Pokud Vás nezajímá hudba / ? /můžete termoakustiku použít třeba k chlazení. Co se týče bádání, fascinuje mne odjakživa lenost. Neviděl jsem dosud někoho pilného, aby vybádal něco dlouhodobě užitečného, i když se s tím třeba i živil a uživil. Propaguji geniální nápady. Obávám se, že příliš pilnou vědeckou prací člověk spíše zdegeneruje.....
[15]: jednoho petpeťáka s IP adresou 89.176.19.XXX jsme uz tady měli a ten se s tou genialitou tak rozjel až skončil v BANu.
Ale k tématu - Soukromě si myslim, že nejlepší příprava na "geniální ideu" je takové to drobné, ale neustálé poprcávání kolem předpokládaného místa jejího výskytu, které udržuje hlavu prokrvenou...
Omezování je jeden z životně důležitých principů námezdné pracovní síly moderních demokracií. A také čekat s prokrvenou hlavou na infarkt není nové, popisuje to již stařičký profesor parkinson z šedesátých let minulého století. Nevím, proč Vás tak před časem rozčílil můj radiokartáč...
Davinci, Archimedes, Nikola Tesla. Lenoši k pohledání. Jeden se flákal u malování, druhý v lázních a třetí v laboratoři Westinghouse.
Nikola Tesla byl asi nejnaivnější, ovšem obávám se, že pokud bych musel ve dne kopat v emerice kanály jako on, a potom mi teprve po nocích dovolili vynalézat, případně se muset s Edisonem hádat o to zda stejnosměrný a nebo střídavý proud, a nakonec ještě prodat patenty na trojfázový proud nějakým zlodějům z westinghouse, tak to by bylo lepší si hodit nohy na stůl, a třeba spát...Pokud schopný vynálezce skončí jako naivní námezdná pracovní síla, což se obvykle stane z existenčních důvodů, potom je to tragedie, a výsměch současného Systému učených idiotů všem, kdo dovedou jen o trochu víc....
Najhoršie na tom je, že sa nájde dostatok ľudí, ktorí budú prdami v mraku nadšení, výsledkom čoho bude, že za pár rokov iné ako etrenky nekúpite.
No a potom nastane bod zlomu – namiesto blogov o tom, ako tú ktorú vec obohatiť o nejakú funkciu, sa začnú množiť podvratné živly, ktoré budú písať ako tú či onú fičúru vypnúť, či znefunkčniť :(
Geek: á, bude se banovat, bezva.
ale k věci: mluvená čeština sice nerozlišuje mezi OR a XOR, ale psaná ano. Jakožto geek znalý akreditací byste toto měl vědět, tedy:
OR: "Dáš si kečup nebo hořčici?" (rozuměj - kydneš si něco k tomu párku?)
XOR: "Dáš si kečup, nebo hořčici?" (rozuměj - na výběr je kečup a hořčice a předpokládá se, že tázaný si vybere jen jedno)
Tedy: TANKY NEBO TRENKY je ve významu OR.
Komentáře jsou uzavřeny.
Dnes tu čtu, že umřem z nudy na eSlipy a minule jsi v komentáři zas psal: "Chtěla jet do Vyškova podívat se na transportéry, ale já jsem ji to zarazil, protože za pár let si užijeme, transportérů, tanků letadel i raket, co hrdlo ráčí ..."
Tak nevím, zda rusáci přijedou v eTrenkách, nebo si trenky budeme měnit povinně jednou týdně dle seznamu kdo s kým?
Tak jak teda, rusáci nebo eTrenky?