close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Krvavé francouzské dejá vu

19. července 2016 v 5:50 | Petr |  Svět okolo
Dejá vu je mylný pocit, že událost, kterou prožíváme právě nyní už jsme jednou prožili. Obraz, který vidíme už jsme jednou viděli. Věty, které pronášíme už jsme jednou pronesli. Rád bych tento fenomén pojal v "Neurovědách" jako chybu datového procesingu v mozku, třeba k tomu jednou "v klidné době" dojde.

Tedy v mém osobním případě není dejá vu porucha datového procesingu v mozku - myslím, že jsem se zmiňoval o tom, že kamkoliv jsem cestoval - za pár měsíců tam byl průser : Krym před odtržením od Ukrajíny, Řecko těsně před krizí. Maďarsko - spaní pod širákem jižně od Szegedu v Rozske, v místě kde za rok byl tábor ilegálních migrantů.


V roce 2013 jsme jeli s novomanželkou - paní Kubáčovou na svatební cestu - velký poznávací zájezd po Provence. Po celonoční dopravě autobusem jsme ráno vystoupili na Anglické promenádě v Nice. Vybatolili jsme se z autobusu a chtěli jsme využít zatím prázdné pláže, tak jsme kolem modrých kovových laviček sestoupili po schodech na kamenitou pláž, kde se paní Kubáčová ihned začalá máchat v móři.


Paní Kubáčové se nelíbilo, že kameny dost píchají a žádala "okamžitou" záměnu kamenů za písek. Na to jsem reagoval, že pro písek je třeba dojet kousek jižněji do Cannes, kde je téměř stejná promenáda, jenom ošklivé festivalové kino u starého přístavu je tam navíc.


Po třech letech změnilo se mnohé, ale minulý týden v pátek měl jsem opět dejá vu jako hrom. Ráno rozkliknu "ministerstvo propagandy" a na titulní stránce - povědomá fotka. "Promenade des Anglais" v Nice - s modrými lavičkami a schody na pláž - schválně porovnějte obrázky č. 1 a 3. Osobně jsem při focení snímku č. 1 stál asi tam kde na snímku č. 3 stojí ten telefonující černoch. Kolem binec - mrtvoly pod plachetkou zoufalci sedící na zemi s hlavou v dlaních. Dokonalý obraz zmaru. Jakýsi 31 letý zapráskaný machometán z Tuniska - opakovaně ve Francii trestaný drobný zloděj - si pronajal náklaďák a v době oslav pádu Bastilly jím přejel 84 lidí a spoustu zranil tak těžce, že počty mrtvých budou ještě narůstat.

Nepříjemné otázky : drobný zloděj s Tuniským občanstvním - opakovaně ve Francii souzen. Nebyl vyhoštěn po prvním deliktu ? Po druhém deliktu ? Po třetím deliktu ? Vůbec nikdy ? Proč ?
Je ve Francii už občanská válka ? Když stanné právo tam je od listopadu 2015 nepřetržitě ? Je to vůbec stanné právo, když polovina Nice je po setmění venku - včetně snědých hajzlíků s bohatým trestním rejstříkem ?
Kde je nějaká činnost francouzských úřadů ? Kde jsou stovky vyhoštěných ? Jako známý rasista bych silně pracoval na zrušení víz a vyhoštění všech muslimů, kteří nemají francouzské občanství ? Proč ? Protože to zákon umožňuje ! Protože muslimové, kteří mají francouzské občanství by tento symbol pochopili daleko zřetelněji než fňukání euro-funkcionářů. Kde jsou plné vazební věznice a soud, který zasedá 24/7 a VEŠKERÉ prohřešky v ghettech odsuzuje k dlouholetým nuceným pracem na Ďábelských ostovech ?

Mimochodem - ty "projevy hluboké lítosti" z úst papalášů - ještě před nějakou dobou zněly docela upřímně, ale jak se nám vraždění a další delikty neustále opakují stále více mi "účast s obětmi" nebo "pevné odhodlání hájit demokracii" zní jen jako "ušlechtilý" způsob jak veřejnost poslat sluníčkově do prdele ! Francouzský velvyslanec v česku ihned po vraždění prohlásil "nenecháme se zatrašit a nezměníme svůj životní styl". Pravda bagety a Pastis si klidně nechte, je však otázka jak dlouho se vaše veřejnost nechá zabíjet než vyhodí žvanící "demokraty" ze sedla a vytvoří "Výbor veřejného blaha verze 2.0" ?

Tušil jsem, že Francie dospěje do stadia zhrouceného státu - jako Belgie. Německo bude následovat. Bylo to jasné, ale i tak mě překvapilo, jak brzy to přišlo. Taky je jasné, že tito hlavní hráči v EU budou vlastní nezvládnutý chaos exportovat k nám - budou směrnice , budou kvóty - bude obviňování z rasismu a xenofobie ! Nechtěl by třeba nějaký francouzský expert - ekvivalent našeho Dienstbiera - přijet a udílet nám knížecí rady o "multikulturní integraci menšin" ? Třeba by mohl vystoupit v estrádě TV Nova místo Pepy Náhlovského ?

Slyšeli jste dobře. Očekávám průser v Něměcku. Těšte se - do roka a do dne bude ještě veseleji než je dnes. A česko ? Morózní důchodci tvrdí jak jsme od Jakeše a Bilaka upadli - protože v lékárně se doplácí za léky ( které jsou bez úplatku k sehnání a opravdu fungují ). Ale realita už je jinde - až vypráskáme sračkovité zbabělce z vlády - nebudeme mít daleko k nejlepšímu státu v Evropě ( bohužel ) .
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 IDe IDe | 19. července 2016 v 8:03

Sluníčkáři všech zemí oběste se (raději sami)!

2 mark mark | 19. července 2016 v 19:08

Nemecký priateľ hovorí Slovákovi: "Vieš, kde by som chcel byť, ak by mal nastať koniec sveta?" Slovák pokrúti hlavou a Nemec pokračuje "V Bratislave!" Slovák je prekvapený, že prečo?! Nemec vysvetluje "Lebo do Bratislavy príde všetko o 10 rokov neskôr!"
Fakt je, že je pozoruhodné, ako veľmi sa chce riešiť boj proti terorizmu spôsobom liečiť, ale ani náhodou vyliečiť. Ono je to na niečo dobré. V čí prospech? To je otázka.

3 IvanH IvanH | 20. července 2016 v 10:08

Navrhujem ako riešenie všetkých problémov zakázať pánovi Kubáčkovi kamkoľvek cestovať lebo kde sa objaví hrozí to pruserom. Alebo aspoň nech zverejní podrobný zoznam miest kde a kedy bol aby sme sa tým miestam z ďaleka vyhli.

4 Karel Karel | 20. července 2016 v 11:35

[3]: Na ten park kde chodí venčit psa asi spadne atomová bomba. Hehe

5 dotaz dotaz | 20. července 2016 v 21:58

[3]: [4]:  :-D

Dokud budou prachy, osobní prospěch, individualismus, egoismus a touha po moci a vlivu na prvních  místech v hodnotových žebříčcích lidí, tak nikdy nebude moci být lépe. Až se tohle změní a první pozice u každého z vás, lidí, obsadí skutečné hodnoty, tak potom teprv bude moci nastoupit pomalá a dlouhá změna všeho k lepšímu.

6 Miloslav Ponkrác Miloslav Ponkrác | 21. července 2016 v 0:45

[5]: A nebo reálněji, dokud nebude útočníkům (skutečným útočníkům) hrozit bebí a nebezpečí za útok - což ukončuje války i agrese obvykle ještě ve stádiu úmyslu.

Proč jedna civilizace tak hystericky reaguje na to, když jiná země získá/vyvine atomové zbraně? A proč tajné služby navzájem vraždí atomové fyziky cizích stran? Mít atomovou zbraň je dnes poměrně konečná pro napadání cizí stranou. Kdybych byl nějaký stát kdesi v Asii či jinde, mojí první snahou by bylo mít jaderné zbraně. On by možná takový Írák, Lybie, či Kosovo mělo zcela jinou nedávnou historii, kdyby ty státy jaderné zbraně měly. Možná by Francii, Němce a další ani nenapadla myšlenka takové státy rozvracet či tam lovit nějaké představitele.

[3]: Určitě vozí v kufru teroristy, a kamkoli jede je vysadí i s instruktáží a plánem. Případně řídí rozsáhlou síť teroristů a jezdí jim dávat noty.

7 dotaz dotaz | 21. července 2016 v 17:41

[6]: Nemyslím si.Ale napsal jste krásný příklad agresivního smýšlení (touha po moci a vlivu), děkuji.

8 vladimír šmídl vladimír šmídl | E-mail | 23. července 2016 v 4:17

Co že jste to naposled dělal v Mnichově?

9 Mroks Mroks | 23. července 2016 v 7:26

Ani si nemusel čakať celý rok, stačilo pár dní a s tým Nemeckom si mal pravdu ...

10 Mroks Mroks | 23. července 2016 v 7:28

Teraz sa ale tomu sledovaniu nejakou tajnou službou už naozaj nevyhneš :-)

11 Petr G. Petr G. | 26. července 2016 v 5:15

Jméno jaderného fyzika mi vypadlo ...
Novináři se ho ptali co jeho svědomí na jeho práci.

Vyrábíme tak silné jaderné zbraně, abychom je nemuseli nikdy použít.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama