close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Budu volit Babiše !

11. června 2019 v 5:39 | Petr
Myslím, že svoji nevoli k současnému premiérovi jsem vyjádřil opakovaně. Je to člověk, který se tváří jako velko-podnikatel, a přitom je to bývalý agent bývalé STB. Privatizátor, který za pomoci vlivu a majetku svých spolu-agentů ukradl Slovenskému státnímu podniku Petrimex ( tehdy ) malou divizi Agrofert. Dodnes funguje více jako "správce investíčního fondu", ve kterém mají bývalí STBáci prachy, než jako podnikatel, a bez mnohočetných, zhusta podvoně získaných dotací není schopen dosáhnout zisku.

Na člověka tohoto typu je samozřejmě snadné najít nějaké kompromitující materiály. "Čapí hnízdo" - byla více-méně umělá kauza, kde se řeší jestli velká firma ( Agrofert ) může založit malou firmu a jejím jménem získat Euro-dotace, které i tak kradou všichni. Samozřejmě pro "intelektuální elitu" naší společnosti je to jasný faul, po jehož zveřejnění by potrefený Babiš měl "OKAMŽITĚ" odstoupit. Reálně - jestli vůbec někdy dojde k soudnímu sporu, jsem si jist, že příslušné intelektuály bude příšerně štvát rozpor mezi ilegálním jednáním dle zákona a neetickým jednáním dle pravidel morálky, kterou stejní intelektuálové - jako "měšťáckou a pokryteckou" už léta pomáhají ničit.

Co je z mého hlediska opravdový průšvih je současná Babišova aféra s toustovým chlebem. Postavil pekárnu za půl miliardy, nezanedbatelnou frakci těchto peněz chtěl z dotací Evropské Unie "na výzkum", a když je nedostal, protože nic nezkoumal - dal příkaz, aby mu je proplatilo Ministerstvo financí "z naších daní". Vezmeme-li jako axióm, že žádný politik od časů Masaryka neměl svědomí, aby dobrovolně odstoupil, má na takový průšvih reagovat opozice + strany vládní koalice: Jasně deklarovat že Babišovi už nevěří, vyvolat hlasování o ne-důvěře vládě, Babiše odvolat, vypsat nové voby. Takový postup bych považoval za - "ještě přijatelný", ale tohoto bohužel svědky nejsme. Naopak - jsme svědky statisícových demonstrací lidí, kteří se prohlásili za "vítěze globalizace" - aniž by dodali, že jsou opakovaně "poráženi volbami" ( a to už od roku 1992 ). Tedy těch lidí, kteří sami - vykrmení dotacemi a daňovými penězi - nutí Babiše odstoupit, neb dělá ve velkém totéž, čím se sami živí v malém....

Jestli se nakonec ( vysoce nepravděpodobně ) politické strany v parlamentu odhodlají k odvolání Babiše - nebude to kvůli zásadní etické nekompatibilitě se způsobem jak Babiš "dělá věci". Oni by též kradli, kdyby mohli, a kradli v minulosti, když byli u moci. Bude to, protože znervózní z ( už léta falšovaných ) průzkumů veřejného mínění, které začnou naznačovat, že jejich popularita by mohla klesnout o nula-nula-nic, což o stejnou vzdálenost zvětší cestu ke korytu.

Proč se Babiš dostal k moci ? Protože tradiční strany byly tak zkorumpované, že jejich vedení jsou akce-neschopné papírové figury zvolené do čela stranickými kmotry, aby nebyli schopni uškodit žádné soupeřící mafiánské frakci. Zlepšila se v anti-babišovské opozici jejich situace ? Stali se z Hamáčka, Fialy, Pospíšila, toho dredovatého od Pirátů - tvrdí chlapi schopní jít proti svým krátkodobým zájmům, protože "vyšší princip mravní" si to žádá ? Ergo prohraje-li Babiš předčasné volby - co to bude znamenat pro společnost ? Vrátíme se do časů Nečase, který vedl řeči o svobodě a zodpovědnosti, zatímco jeho milenka sekretářka manželka brala výpalné od mafiánů a generály tajné služby posílala špiclovat bývalou Nečasovu manželku ? Nebo do časů Sobotky : "Grémium ČSSD nerozhodlo, co si mám myslet" ?
Tedy jsme v paradoxní situaci, že je lepší jeden gauner zdaleka viditelný, než desítky gaunerů rozlezlých a veřejnosti skrytých. A o to patrně jde. Gaunerům, co za předražené zakázky nosili na vládu kabelky z krokodýlí kůže zadním vchodem se dnes premiér Babiš směje do xichtu, což vede k hromadění ( jejich ) frustrace, sil a pěněz - a statisícové demonstrace za obnovu původního rozložení moci jsou toho důsledkem. Což pro mně vede k jedinému možnému závěru : Dokud nebude na naší politické scéně Masarykovská postava schopná odolávat tlaku patologické společnosti - je Babiš v premiérském křesle, vládnoucí pomocí ex-zaměstnanců Agrofertu, pořád lepší jež Rittig, Oulický, Janoušek, sociálně-demokratičtí kmotři co se postříleli v Chomutově, a jiné "šedé eminence" pohybující se mimo dohled veřejnosti v pološeru "státotvorných" politických stran.

ERGO - v řádných volbách budu volit nejlepšího kandidáta dle svého svědomí, ale v předčasných volbách ( pokud budou ) - VOLÍM BABIŠE, aby "nová šlechta" už konečně pochopila, že Babiže se lze zbavit jedině tím, že začnou opět sloužit lidem - lépe než on - což není vůbec těžké - a tím si vypracují šanci jej porazit regulérními volbami - nikoliv pletichami a skandováním hesel na Letenské pláni !!!
 

45 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama