close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Něco málo politické propagandy.

24. září 2019 v 5:04 | Petr
Když se pohybujete po průmyslu, zdravotnictví, státní správě a kdekoliv jinde - všude mají směrnice, předpisy, zákony, a když je čtete - víte že daná organizace je jen jeden krok od pozemského ráje v oblasti výkonnosti, spravedlnosti, bezpečnosti, úspornosti atd. Nicméně během mých cyklistických cest po Bakáně i jinde - v některých státech ( Srbsko, Bulharsko ) vás to podvědomě táhne zastavit u policajta, pozdravit se, pokecat a zeptat se na cestu a v jiných státech ( Ukrajina, Maďarsko, Česko ) - jak vidíte placatou čepici tak prýýýč jak nejrychleji to jde.

To je : "firemní kultura", nebo taky : "společenská nálada", nebo omšelé přísloví : "když dva dělají totéž není to vždy totéž." Takže byla v Česku politická strana zvaná Realisté která vzala Paretovo pravidlo jakože 20% práce udělá 80% efektu a dále než za 80% každé věci se státní správa smolit nemá - za svůj politický program. Jestli jste četli alespoň něco na tomto blogu - je vám jasné, že tohle se mi muselo extrémně líbit, takže jsem si říkal "budu je volit", ale předtím než jsem tak učinil jsem napsal předsedovi místní buňky : "Máte nějaké schůze ? Mohu si vás - jako váš příznivec - přijít poslechnout ?" A odpověď bylo NE natolik rezolutní, že mi to úplně vzalo náladu a nakonec jsem volil někoho jiného. Patrně jsem nebyl sám, protože strana, která měla ambice dosáhnout 20% dostala ve volbách 0,7% hlasů a nakonec zanikla.

Ve stejných volbách dosáhl Václav Klaus mladší rekordu v počtu preferenčních hlasů za ODS, které jej z nevolitelné pozice vytáhly až do Poslanecké sněmovny a v tom je problém, protože konzervativec strarého střihu se dostal do klubu salonních intelektuálů, kteří se pro zmatení veřejnosti označují za pravicovou stranu. Klaus mladší psal léta letoucí moc prima komentáře pro server Novinky.CZ - a tam se občas zmínil o věcech jakože lidi se dělí na muže a ženy, kteří jediní spolu mohou mít děti a člověk se má živit prací - nikoliv ( podvody s ) dotacemi, atd. Nic, co bych v daleko ostřejší formě neslyšel od spousty lidí ze své sociální bubliny a dokonce sám nehlásal. Ale sociální bublina ODS a sociální bublina Václava Klause mladšího se tak nějak nekryly, takže byl nakonec z ODS vyhozen.

Asi je to můj zkreslený pohled, ale Klaus byl viditelnější než celá želatinová ODS dohromady. Dokonce jsem někde psal, že předseda ODS - Fiala je netáhlo - Sobotka verze 2.0. Takže jsem byl docela potěšen, že Klaus nepluje s proudem a neužívá si jako "nezařazený" poslanec jen tak poslaneckého platu, ale zůstal aktivní a založil politické hnutí jménem Trikolóra. Trikolóra je samozřejmě poněkud jiná než bývali Realisté. Pro málo informované bych ji popsal jako "Realisty light", ale pokud je člověk konzervativní extrémista mého typu - moc politických stran mu u voleb nezbývá.

Takže jsem chtěl zkusit jaké to je "když dva dělají totéž" a přihlásil jsem se na jejich stránkách jako "Registrovaný příznivce". Obratem mi došel mail ať zaplatím stovku. Lidi v česku bývají na "poplatky" extrémně citliví, ale mně se tohle líbí. Bratři Anglosassové říkají : "Put your money, where your mouth is!" - otrocky přeloženo : "Dej prachy tam, kde žvaní tvoje huba", nebo jemněji a inteligentněji : "ukaž penězi, že stojíš za svým slovem". Tak jsem zaplatil a čekal, co se bude dít dále. Pokud by se nedělo nic, chtěl jsem se uctivě vetřít na schůzi. Kupodivu jsem se nikam vtírat nemusel, neb jsem dostal pozvánku na schůzku rodícího se místního sdružení Frýdek-Místek úplně automaticky. Ba naopak - na samotné schůzi se na mně někteří dívali trošku zle. Ne, že jsem tam přišel, ale protože jsem na rovinu prohlásil, že : "Registrovaný příznivce ano, ale na řádného člena nemám dostatek času."
Tak nevím jestli se Klaus poučil z fiaska Realistů, nebo jestli jako kantor umí zvládat křičící davy - a to prostupuje celým hnutím. Na schůzi vznikla diskuse o "Internetové prezentaci" hnutí. A to jsem už neudržel hubu a křičel "Strana jdoucí proti současnému establishmentu nemůže spoléhat na Facebook !" A oni na to "Ale Piráty Facebook stvořil !" A na to já "A co by z nich zbylo, kdyby je nečekaně zablokoval ?!". A oni na to "A proč by je blokoval ?" A já na to: "V socialistické Evropě nebude nikdo zakazovat Komsomol verze 2.0, ale u vás - konzervativců si počkají až vás to bude bolet nejvíce - před volbami nebo tak - a pak vás zablokují !!"

A dostáváme se k meritu věci, protože nakonec jsem drze prohlásil :"Vzkažte sému šéfovi - Klausovi jr., že měl už dávno mít blog ve stylu VIDITELNÝ-MACEK.CZ, pak by nemusel smutnit, že mu zakázali psát na Novinky.CZ". Nyní přichází šokující odhalení : Nikdo .... NIKDO .... NIKDO ( !!! ) v místnosti ty stránky neznal a ti méně paranoidní, kteří mají smart-founy, si "Macka" rychle hledali na Internetu. Ještě teď, když to píšu, chvějí se pode mnou nohy od židle, protože po dlouhé době jsem zase měl pocit, že "vy všichni jste blázni, jenom já jsem letadlo" ( nebo naopak - abych neurazil ).

Takže, abych dnešní pohádku nějak uzavřel. Drazí čtenářové :
  • Šup : prostudovat stránky hnutí Trikolóra, a kdo máte politické ambice a máte co říci - tlačit se na jejich ustavující sněm, který bude už tento víkend. Tlačil bych se tam sám, ale musím být doma aspoň jeden víkend v měsici - jinak bych byl ( zase ) rozveden.
  • Znáte "Viditelného Macka" ? Jestli neznáte - tak se styďte! Prostudovat také. Alespoň pět let zpátky !!
Námitka paní Kubáčové : Prý jsem dnes zanedbal fašismus, rasismus a xenofobii, takže na závěr něco z tohoto soudku. Trikolóra se už nyní zdá být početnější než Piráti, TOP 09 a STAN dohromady a o víkendu bude mít zakládající sjezd. Tušíte jak bude vypadat vyvážené a objektivní zpravodajství veřejnoprávních médií, kterým za lhaní zpravodajství musíme platit ze zákona ?
 

23 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama