close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

CLINTEL píše OSN.

4. února 2020 v 5:32 | Petr |  Příroda
Moje máti nastoupila do lékařské praxe, v roce 1967, a jen co nabrala minimum zkušeností, přišla Sovětská okupace 1968. V různém časovém odstupu od ní postupně emigrovaly, nebo jako etnické Němky - Prajzačky se vystěhovaly do západních států téměř všechny její kolegyně z ročníku, takže jsme se ještě mnoho let starali o různé staré babiny - alias maminky těchto emigrovaných lékařek. Dodnes mi to připadá jako vzrušující legrace, když jsem tlačil ultra-těžký kočár s bratrem - kojencem, který byl navíc naložen taškami s nákupem pro "paní Lenglovovou" a za námi dva "pánové v šedivém baloňáku" a máti syčela mezi zuby : "Nedívej se na ně !!" Téma emigrace bylo u nás doma stejně běžné, jako nákupy, praní nebo luxování. Tudíž se mi emigrace v nějaké poloze honila hlavou a byla předmětem jednoho z mnoha školních průserů, když jsem hodinu "občanské nauky" o tom, jak "v kapitalismu dělníci hladoví", uzavřel ( z mého hlediska ) logickou otázkou : "A proč tam tolik lidí od nás uteklo ?" Jen pro úplnost dodám druhou otázku z občanské nauky, která skončila stejně velkým průserem a týkala se Gustáva Husáka : "Myslí si soudruh prezident opravdu to, co říká, nebo ho taky nutí říkat něco jiného ?"

Takže ten pocit "života v akváriu", kde uvnitř a venku jsou dvě reality ( a zprávy o těchto realitách ) o 180 stupňů obrácenné - jde celým mým životem od kočáru, co v něm moje máti ( kromě mně a později bratra ) vozila nákupy pro "rodiče emigrantů". Přesněji ten pocit byl na nějakou dobu - přibližně 1990 - 2014 přerušen, ale teď se ultra-silně a ultra-rychle vrací, protože se stále častěji stává ( a stále častěji o tom píšu na tomto blogu ), že naši novináří, Euro-novináři, převážná většina amerických novinářů prostě cenzurují realitu tím způsobem, až to těm, kteří komunismus zažili hýbe žlučí, a těm kteří jej nezažili ( paní Kubáčová ) to budí otázky ve stylu mých školních průserů.

Proto dnes, jako mnohokrát, jsem surfoval po cizojazyčných Internetech a v angličtině narazil na informace, které jsem se v češtině nedočetl, protože se ( jako už 1000x před tím ) nehodily při poučování frustrovaných nevzdělanců "vytváření zpravodajského narativu". V tomto případě se jedná o holandské sdružení vědců CLINTEL, což znamená "Climate Intgelligence" , kteří poslali do OSN a později do Evropského parlamentu dopis, který podepsalo nejprve 400 a později celkem 700 "významných osobnosti". Nadpis tohoto dopisu je "There is NO climate emergency" - tedy přeloženo do češtiny "Nemáme stav klimatické nouze"

Sdružení CLINTEL do omrzení opakuje následující stručné body :
  • Globální oteplování způsobuje kombinace přírodních a lidských vlivů.
  • Oteplování je pomalejší než se očekávalo.
  • Politika v oblasti ochrany klimatu je založena na špatných klimatických modelech.
  • Oxid uhličitý ( CO2 ) je potrava rostlin - základ veškerého života na Zemi.
  • Globální oteplování nezvýšilo množství přírodních katastrof
  • Klimatická politika musí zohledňovat vědeckou a ekonomickou realitu.
Sám bych to lépe nenapsal a pozoruhodný je zejména bod o "klimatických modelech" - to je chronický problém klimatologie, že totiž když klimatické modely nakrmíte historickými daty - ony místo pokračování těchto dat ( které je známé ) předpoví prudké nárůsty teploty. Klimatickým modelů je od 90. let už několik generací, a místo aby se zpřesňovaly, jejich předpovědi ukazují stále vyšší a vyšší oteplování ( které v realitě nenastalo ). Velmi hrubě řečeno se současné průměrné teploty pohybují o necelý 1 stupeň nad teplotami 19. století, ale více než jeden stupeň pod přepověďmi "klimatických modelů" které oteplovací papaláši používají k rozvracení západního hospodářství. Nemohu o tom psát podrobněji, mimo jiné protože moje informace v této oblasti jsou více než skromné, protože nemám čas prokousávat se 99% politiky, lží a propagandy, abych vytěžil 1% fakt.


Sdružení CLINTEL je zajímavé i z jiného hlediska. Zdá se, že Informační válka opravdu přitvrzuje, takže o CLINTELU nenajdete jedinou slušnou informaci mimo jejich vlastní stránky. Americké zdroje - mlčí - protože je to holandská "neziskovka". Evropské zdroje nepíší nic, co by se blížilo ( kvalitní ) informaci. Maximálne tak plivají na zakladatele jakože "pracovali pro firmu Shell". České zdroje - alias "novinářská" obec intenzivně pracuje na výrobě fenomenu rybiček v ( českém ) akváriu odděleném jazykovou bariérou od zahraničních zpráv : Jediný ( slušnější ) článek je na stránkách "iUhlí.CZ", který je bohatě vyvážen články, které pouze plivají na sigantáře prohlášení zejména na jediného Čecha mezi nimi - Klause staršího ( a přitom plivají i na Klause mladšího ). Proto jsem považoval za svoji povinnost informovat alespoň úzký kroužek svých čtenářů.

Je mi jasné, že to nesouvísí s globálním oteplováním, ale doporučoval jsem kdysi - proti propagandě - koupit krátkovlnné rádio. Po zkušenostech od té doby se mi jako hlavní jeví potřeba mluvit a PRAVIDELNĚ !!! číst ( zprávy ) cizím jazykem. Kerýmkoliv. Ne-angličtina a ne-slovanské jazyky jsou nejcennější, ale pořád je lepší číst cokoliv ze zahraničí než spoléhat na "politické školení mužstva", které nám připravili "kluci ( a holky ) z pražských redakcí".
 

28 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama