close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Svět okolo

Not made in China

5. srpna 2011 v 16:09 | Petr
Smutná existence a konfident STB Jarek Nohavica ve svém Plebs Blues zpívá, že jenom "montuje šroubky na Pershingy a nakonec to pěkně odnese". Asi není sám, celý západ se žene do katastrofy, která se zatím zdá, že bude finanční, ale kdoví jestli nakonec nebude ještě horší.
Omlouvám se ekonomům za svojí, patrně svéráznou, interpretaci celé situace, ale mám takový pocit, že to, co přinášelo jenoznačné ekonomické hodnoty - to jest výrobu. Jsme předali Číňanům a sami jsme si na západě nechali "ekonomicky vysoce efektivní" procesy jako je vývoj (který už se Číňani učí) a hlavně obchod.
Celý tento systém až do roku 2008 skvěle fungoval - skoro jako před vznikem Matrixu - roboti (Číňani) vyrábějí a my sedíme v teplé kanceláří a za peníze EU o tom vedeme evidenci v Excelu.
Celý ten systém má dva zádrhele. Jednak když potřebuju boty - tak je mi jedno že kolega je umí navrhnout a druhý kolega zase prodat když široko daleko není nikdo, kdo je umí vyrobit - toto je problém spíše teoretický, který bude hrát roli až se systém zhroutí.
Důvod proč se zhroutí spočívá v bodě 2 - když Číňani vyrábějí kde vezme zbytek světa peníze na nákup jejich zboží ? Poradenství pro EU (a mnoho dalších typicky západních povolání) je sice vysoce ziskové v době konjunktury, ale žádnou hodnotu, která přestojí krizi nevytváří.
Takže Čína skupovala dluhopisy po celém světě a západní státy se zadlužovaly a zadlužovaly, aby mohly finacovat umělou zaměstnanost a ještě si třásli rukama nad růstem HDP, který kdoví zda nebyl jen zdánlivý.
Nyní je Evropa i USA v situaci blízké státnímu bankrotu - co můžeme proti tomu dělat my "drobní občané"?
Neměli jsme náhodou už v době konjunktury poznat, že zboží vyrobené roboty v Číně jistým způsobem "smrdí" ? Mohl to po nás někdo chtít ? Máme nyní, když je zle začít importy z Číny bojkotovat ? Vyřeší ten problém za nás sami Číňani, kteří prudce bohatnou a brzy budou vlastní výrobou saturovat hlavně vlastní spotřebu ? Co řekne životní prostředi a přírodní zdroje na miliardu Číňanů a 1,3 miliardy Indů, kteří touží po západní spotřebě ?

Nakonec možná dopadneme jako ten montér Pershingů - koupí Čínských tenisek jsme dali vydělat Americkému byznysmenovi a teď je budeme muset krvavě zaplatit na daních Evropské unii - těžký život v globálním světe ;-)

Střílení nevinných nikdy nebude fugovat

25. července 2011 v 23:19 | Petr
Současné Česko a Evropa mě natolik štvou, že už jsem mnohokrát přemýšlel, jestli bych svoji chemickou profesi neměl spojit se svými elektronickými koníčky a jít vyhodit do vzduchu některé obzvláště zkorumpované ministerstvo. Finance, obrana, doprava - to by byly terče první třídy.

Člověk tak dlouho hrbí hřbet před systémem, až mu praskne v hlavě a vydá se jako fiktivní D-Fens z filmu Volný pád na smrtonosnou cestu LA, nebo se jako skutečný génius terorismu, Theodor Kaczynski, známý jako Unabomber, vydá do lesů v Montaně, kde z plechovek a drátků piluje v lesním srubu bomby, které pak jako neodhalitelný démon, háže na celé Spojené státy.

Nemohu si pomoci, ale pokud má člověk pocit, že je vývojem společnosti zatlačen úplně do kouta, má právo sebrat odvahu a dát najevo svoji nespokojenost i krajními prostředky. Čím ale při svém (relativním) obdivu k bombovým teroristům hluboce pohrdám, jsou dva typy - často se vyskytující:
  1. Terorismus za peníze - Hamas nastříli z Gazy do Izraele množství raket, aby bafuňáři z Hamasu dostali od krále Fahda - Amerikou chráněného diktátora Saudské Arábie - nějaké ty prachy.
  2. Ubožáci, kteří si myslí, že čím více krve prolejí, tím lépe. Myslím, že noční výbuch v našem Ministerstvu Financí, by pro Kalouska byl stejným varováním, jako denní, při kterém by ale zemřely desitky drobných úředníčků - ne ?
Z tohoto hlediska mně současný čin Norského šílence Anderse Behringa Breivika naplňuje velmi smíšenými pocity. Srovnáme-li krystalickou logiku Teda Kaczynského se zmatenými bláboly o Templářích a Srbských svatých bratrstvech - co od takového člověka čekat ? Mohutný výbuch v Norské vládní čtvrti by možná měl účiněk na mysl Norů, ale krveprolití potom z Breivika udělalo jen dalšího z řady šílenců co s puškou vtrhnou do školky..... Jediný rozdíl, který činí jeho čin ještě horším - nejednal v afektu a vydržel své šílenství tutlat neskutečně dlouho.
Je zjevné, že v jeho chorobné mentalitě, teprve křik umírajících, bylo to, na co se léta těšil. S trochou smutné ironie - mohl ušetřit za dusičnan amnonný a rovnou jít vystřílet ta ubohá děcka. Kdyby to byl člověk rozumný tak buď odpálí jen tu bombu někdy v noci, nebo ještě lépe by na Norského premiéra naházel vejce a pak se, pod vlivem získané publicity, nechal zvolit do parlamentu - tak by dosáhl mnohem více za mnohem méně.

V celkovém součtu nezbývá než hluboce pohrdat nebezpečným ubožákem, který má erekci, když pod jeho kulkami teče krev a velice velice litovat jeho oběti a jejich rodiny.

Jsou ženy opravdu k ničenu?

12. června 2011 v 20:49 | Petr
Byl jsem nejprve dlouho sám, pak dlouho ženatý, pak dlouho rozvedený. Během rozvedené periody jsem hladal nějakou partnerku. Z důvodu který rozeberu jsem toho nakonec nechal. No a teď jsem zase v jakémsi (pochybném) svazku.
Největší problém mého vztahu k ženskému světu je to, že jsem nenarazil na žádnou ženu, které bych si mohl opravdu hluboce vážit. Hynek, Kamil, Beřich, Martin, Vlado, Zbyněk atd ... to jsou úctyhodní lidé - muži - nikdy se mě nesnažili manipulovat ani podrazit. Stejně tak já jsem se znažil jak to šlo se chovat stejně.

Ale ženy? Moje matka - nyní před polovinou osmiletého kriminálu?
Exmanželka? S tím co jaké monstrum (ne)vychovává z dítěte, které má v rodném listě moje jméno ?
Současná přítelkyně ? Která více než mně by potřebovala péči maminky. A dospělý život ji znervózňuje až k občasnému agresivnímu výbuchu.

Přemýšlím o dalších - pár dalších znám natolik málo, že se mi jeví jako docela úctyhodné. S žádnou z nich jsem ale po Srbsku na kole nejel - takže nevím ....

Ženy - v jistém věku - si stěžují na nedostatek partnerů. Většina z nich je mimo shopping park k ničemu, což muž cítí na hony daleko. Těžko s takovými ženami žít. Zvláště když je člověk ve všem financemi a profesí počínaje a opravami v domácnosti a štopováním ponožek konče - zcela samostaný (jako já)

Patrně mě samota jen tak neopustí ať už zjevná, nebo skrytá - co se dá dělat ....
 
 

Reklama